przewiń do treści

PHP. PRAKTYCZNE PROJEKTY

Włodzimierz Gajda

Okładka książki „PHP. Praktyczne projekty”

Witam serdecznie na witrynie

PHP. Praktyczne projekty

Witryna jest dodatkiem do książki zatytułowanej „PHP. Praktyczne projekty” wydanej przez wydawnictwo Helion we wrześniu 2009 roku.

Znajdziesz tutaj projekty omówione w książce, zarówno rozwiązania, jak i wykorzystane dane.

Witryna dostępna pod adresem http://phppp.gajdaw.pl jest okrojona w stosunku do zawartości płyty CD dołączonej do książki.

Płyta CD dołączona do książki zawiera kompletny kod źródłowy wszystkich projektów wraz z zestawami danych. Projekty są dostępne w postaci spakowanych plików .zip (np. 10-01.zip, 18-03.zip, itd.), zaś dane do projektów — w archiwach, których nazwa kończy się przyrostkiem -dane.zip (np. 12-07-dane.zip, 16-01-dane.zip, itd.). W celu uruchomienia projektu należy najpierw rozpakować spakowane archiwum. W projektach, które wykorzystują bazę danych, plik ZIP z rozwiązaniem zawiera także kod SQL tworzący odpowiednią bazę danych. Płyta CD nie umożliwia podglądu działania skryptów PHP.

Witryna dostępna pod adresem http://phppp.gajdaw.pl umożliwia podgląd działania wszystkich projektów lecz nie zawiera kodów źródłowych ani zestawów danych wykorzystanych w projektach.

Ponadto płyta CD dołączona do książki zawiera oprogramowanie opisane w książce (m.in. Apache/PHP/MySQL) wraz z kompletną instrukcją instalacji w systemie Windows XP.

Projekty dostępne do podglądu w internecie zostały także okrojone. Nie zawierają pełnych zestawów danych. Na przykład zbiór zadań z programowania w C++ wykorzystany w projekcie 25.3 składa się z kilku dziesięciu rozdziałów i kilkuset zadań. Podgląd w internecie prezentuje tylko kilkanaście zadań.

Podobieństwa i różnice pomiędzy zawartością płyty CD dołączonej do książki a witryną http://phppp.gajdaw.pl prezentuje poniższa tabela.

Na płycie CD
dołączonej do książki
W internecie
http://phppp.gajdaw.pl
Podgląd projektu
w postaci ilustracji JPG
++
Kompletne rozwiązanie+-
Dane do projektu+-
Kod SQL tworzący bazy danych+-
Podgląd działania skryptu PHP-+
prezentowane zestawy danych zostały w kilku projektach okrojone
Oprogramowanie: Apache, PHP, Smarty, MySQL, phpMyAdmin, Propel, MySQL Workbench, wtyczka PropelExport do MySQL Workbench, Eclipse PHP Galileo, NotH+-
Instrukcja instalacji oprogramowania+-
Włodzimierz Gajda,
2 czerwca 2009 r.
©2009 Włodzimierz Gajda